zieds1mazs2.gif (177 bytes) ROOTS=SAKNES zieds1mazs2.gif (177 bytes) Help

 

 

 

 

 

mazpuke3.GIF (425 bytes) Meklējamie un meklētāji

Visi tīmekļa vietnes ROOTS=SAKNES teksti tika sagatavoti un publicēti angliski, jo vietnes saturs ir paredzēts tiem interneta lietotājiem, kam ir senči no Latvijas, bet, kas paši ir aizmirsuši vai arī nekad nav zinājuši latviešu valodu. Latviešu valodas nepratēju starp cilvēkiem (latviešiem un citu tautību pārstāvjiem), kam senči ir no Latvijas, pasaulē ir apmēram tikpat, bet varbūt pat vairāk nekā pratēju. Tāds nu ir mans novērtējums.

Tomēr vietnes pirmā pusgada darbs parādīja, ka tā ir pietiekoši interesanta interneta lietotājiem arī pašā Latvijā, un pašlaik Latvija ir apsteigusi pieslēgumu skaita un biežuma ziņā Kanādu un Austrāliju, kuras sākumā bija vadībā (ASV individuālo lietotāju pieslēgumu skaits nav zināms).

Vēstkopas ROOTS darbība ļauj secināt, ka ir jāizveido vēl viena tīmekļa lapu grupa, bet šoreiz ar informāciju latviski. Tā ir informācija par latviešiem Latvijā, kurus meklē to radinieki ārzemēs - tie radinieki, kas sen vai varbūt pat ļoti sen ir zaudējuši sakarus ar savām ģimenēm Latvijā, neprot latviski, bet tomēr vēlas atjaunot saikni ar savu tēvu tēvu zemi. Var cerēt, ka ziņas par šiem meklējumiem Latvijā tomēr izplatīsies plašāk, ja tās būs latviski.

Lūdzu iepazīstieties ar šajā lapā atrodamo informāciju pat tad, ja Jūs droši zināt, ka nekādu ārzemju radu Jums nevar būt. Varbūt šeit atrodamās ziņas būs interesantas Jūsu draugiem vai kolēģiem.

 

Žanis Krišjanovs Džeina Krišjanova no Jaunzēlandes meklē sava tēva Žaņa Krišjanova radus. 2 uzvārdi: Krišjanovs, Vilks. Panākums! Radinieki ir atradušies!
Jēkabs Smiltnieks Lusila Le Rū no Dienvidāfrikas meklē sava vectēva Jēkaba Smiltnieka ģimenes locekļus Latvijā. 3 uzvārdi: Druva, Smiltnieks, Veinbergs
Antons Zeizis Ilze Zeize no Austrālijas meklē sava tēva Jāzepa Zeiža brāļa Antona Zeiža ģimenes locekļus. Antons Zeizis dzimis apmēram 1905-1910. g., dzīvojis Rīgā, Latgales ielā, pirms kara strādājis Rīgas ostā, pec kara neesot bijis atrodams. Uzvārds var būt mainījies uz Zeize, vai Zeiza, vai, ņemot vera gimenes lietuvisko izcelsmi, Žeižis vai Žeiže. Ilzes Zeizes adrese izbi#bigpond.com.xau (# janomaina uz @, bet xau uz au).
Jānis Vilhelms Ābolītis Darels Ouens Ābolītis meklē sava vecvectēva Jāņa Vilhelma Ābolīša ģimenei piederīgos. 3 uzvārdi: Ābolītis, Cīrulis, Volfs.
Uldis Feldmanis Daina Feldmanis meklē savus brālēnus un viņu ģimenes. 2 uzvārdi: Feldmanis, Kalniņš
Rudolfs Lūsis Rudolfa Lūša radiniekus meklē viņa mazdēls Grants Snopovs un citi radinieki no Jaunzēlandes. 3 Uzvārdi: Laugalis, Lūsis, Pastuchovs (Pastuhovs)
Edgars Buchbinders Solveiga Buchbinder meklē sava tēva Edgara Buhbinders (Buhbinders) un savas mātes Edītes Buhbinderes dz. Plaucītis radus Latvijā.

 


© Bruno Martuzāns. 2004